Delikatny, subtelny błękit na lato

Latem wiele kobiet naturalnie, zupełnie nie zwracając uwagi na wypowiedzi stylistów i znawców mody, sięga po kolory jasne i odświeżające. Popularne zawsze są wtedy biele, ale też chętnie wybiera się błękity. W tym roku z błękitami mamy jeszcze więcej do czynienia, ponieważ jest to jeden z najmodniejszych kolorów lata 2016.

Moda na błękit

Oglądając różne stylizacje z udziałem ubrań w tym kolorze, można przekonać się, że i ta barwa ma swoje różne odcienie. Może być to kolor bardziej wyrazisty, jak błękit nieba, może być bardziej rozmyty, subtelny, może wpadać lekko w zieleń. Wszystkie odcienie błękitu są modne. Warto to wykorzystać i kupić sobie trochę nowych ubrań. Większa popularność tego koloru, a więc i większy wybór rzeczy w sklepach to gratka dla tych, którzy i bez wskazań mody i tak chętnie sięgają po błękity. Większy mają dla siebie wybór. Kto do tej pory nie sięgał po tę barwę, może wykorzystać fakt, że jest teraz trendy i zobaczyć, jak się będzie nosić rzeczy w tym kolorze. Jasny niebieski jest spokojny, odświeżający, kojarzy się z niebem, przestrzenią, wypoczynkiem i wolnością. To wspaniały wybór na lato.

Z czym połączyć błękit?

Łączy się on wspaniale z bardzo różnymi kolorami. Można go zestawić z jakimś mocniejszym. To będzie połączenie bardzo ciekawe i wyraziste, bardzo energetyzujące. Tak będzie się prezentować np. stylizacja łącząca w sobie ten odcień niebieskiego oraz barwę żółtą albo pomarańczową czy czerwoną. Niektórym takie zestawienia mogą się wydawać zbyt odważne, zbyt kontrastowe. Czy tak będzie, to już zależy od odcieni poszczególnych kolorów. Można też zdecydować się na połączenie błękitu z jednym z dwóch innych także modnych obecnie kolorów. Efekt będzie zupełnie odmienny.

  • błękit i biel
  • błękit i pastelowy róż

Pierwsze zestawienie barw jest bardzo odświeżające. Doskonale sprawdza się więc w letnich stylizacjach, szczególnie w upały. Można łączyć ze sobą ubrania w tych dwóch kolorach albo wybierać takie, które łączą w sobie jeden i drugi kolor. Ciekawa jest także opcja białe ubrania oraz błękitne dodatki. Możliwe są także połączenia tych trzech głównych wariantów. Kolejne zestawienie, czyli z pastelowym różem, tworzy bardzo spokojną, subtelną całość. Obie barwy są spokojne i subtelne. Zestawiając je, nie traci się tego efektu, raczej się go wzmacnia. To, co się zyskuje, to ocieplenie całości, bo róż, nawet w wersji pastelowej, jest ciepłą barwą. To tylko kilka możliwości, z czym połączyć błękit. Różne zestawienia dadzą różny efekt. Najważniejsze to znaleźć idealne zestawienie dla siebie.

Z bielą będzie odświeżająco

Z różowym subtelnie

Z zielenią bardzo letnie klimaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>